helium Gas Cylinder Supplier, helium Gas Cylinder in Bengaluru, helium Gas Cylinder Supplier in Karnataka
₹ 14400 / Piece Get Latest Price
| Water Capacity | 47 L |
| Capacity | 7 Cubic Meter |
| Gas Purity | 99.995 % |
| Gas Grade | Industrial |
| Usage | Balloon Filling, Lab Testing |
| Grade | Industrail Grade |
| Usage/Application | Commercial |
| Working Pressure | 150 bar |
| Purity | 99.99% |
| State | Gas |
| Cylinder Material | Mild Steel |
| Packaging Type | Mild Steel Cylinder |
| Design Code | ISO 9809 |
| Valve Type | Bullnose |
| Gas Application | Balloon Filling, Laboratory, Leak Detection |
| Cylinder Color | Brown |
| Test Pressure | 250 bar |
| Atomic Mass | 4.002602 u |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Gas Purity | 99.995 % |
| Gas Grade | Balloon Grade |
| Usage | Balloon Filling, Lab Testing |
| Grade | Ballon Grade |
| Usage/Application | Chemical |
| Working Pressure | 150 bar |
| Purity | 99% |
| State | Gas |
| Cylinder Material | Mild Steel |
| Packaging Type | Mild Steel Cylinder |
| Valve Type | Bullnose |
| Atomic Mass | 4.002602 u |
| Application | Baloon Filling and Industrial |
| Water Capacity | 10 L |
| Capacity | 50 litre |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 14400 / Cylinder Get Latest Price
| Capacity | 47 litre |
| Gas Purity | 99.9 % |
| Gas Grade | Balloon Grade |
| Grade | Ballon Grade |
| Brand | Rama Cylinders |
| Usage/Application | Chemical |
| Cylinder Material | Mild Steel |
| Design Code | ISO 9809 |
| Gas Application | Balloon Filling |
| Cylinder Color | Brown |
| Material | Mild Steel |
| Water Capacity | 47 Liter |
| Working Pressure | High Pressure |
| Gas Capacity | 7 Cubic Meter |
Minimum order quantity: 1 Cylinder
We are an accomplished organization which has gained name and fame in providing Helium Gas Cylinder to the customers.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 L |
| Grade | Lab Grade |
| Material | FRP |
| Country of Origin | Made in India |
| location | bangalore |
Minimum order quantity: 1 Piece
Abhishek Murthy (Proprietor)
SLN Enterprises
No 548, Swamy Vivekananda Main Road, Kithaganuru Village, Bidrahalli Hobli, Virgonagar Post
Bengaluru - 560049, Karnataka, India