Manufacturer of a wide range of products which include industrial nitrogen gas cylinder and food grade nitrogen gas cylinder.
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Water Capacity | 47 L |
| Capacity | 47 litre |
| Gas Purity | 99.9 % |
| Gas Grade | Industrial |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99.99% |
| Working Pressure | 150 bar |
| Cylinder Material | Mild Steel |
| Design Code | ISO 9809 |
| Valve Type | Bullnose |
| Cylinder Color | Grey |
| Test Pressure | 250 bar |
| Country of Origin | Made in India |
| Service Location | Bangalore |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 litre |
| Gas Purity | 99.999 % |
| Gas Grade | Food Grade |
| Application | Food and Indutrial Use, Industrial |
| Purity | 99.99% |
| Working Pressure | 150 bar |
| Cylinder Material | Mild Steel |
| Design Code | ISO 9809 |
| Valve Type | Bullnose |
| Cylinder Color | Grey |
| Test Pressure | 250 bar |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Rama Cylinders |
| Water Capacity | 47 Liter |
| Gas Capacity | 7 Cubic Meter |
Abhishek Murthy (Proprietor)
SLN Enterprises
No 548, Swamy Vivekananda Main Road, Kithaganuru Village, Bidrahalli Hobli, Virgonagar Post
Bengaluru - 560049, Karnataka, India